Jak zachować się po rozwodzie rodziców

Posted on

Dzieci są bezpośrednio związane z tym, co łączy się z ich rodzicami. Jeśli więc to nasi rodziciele się rozwodzą, musimy przy tym zadbać o własne potrzeby oraz szczęście. A jak to zrobić?

To oczywiste, że dzieci po rozwodzie zaczynają szukać przyczyn rozpadu związku również w sobie. Jednak pamiętajmy, że wina nigdy nie będzie leżeć po naszej stronie. Rozwód jest tylko i wyłącznie decyzją rodziców, na którą sami nie mamy wpływu. Należy więc się z tym niestety pogodzić. Nawet jeśli będziemy wkładać wszelkie starania w to, aby rodzice się zeszli, nie możemy ich do tego nakłaniać i przesadnie namawiać. W końcu każdy związek rozpada się z jakiegoś powodu. A rodzice mogą nam po prostu nie mówić o takich powodach i nie ma w tym nic dziwnego. Skupmy się raczej na tym, jak żyć po rozwodzie swoich rodziców. Jednak nie starajmy się przy tym na siłę zmieniać decyzji swoich rodzicieli. To na pewno nie wpłynęłoby pozytywnie ani na nas, ani na rodziców.

Pamiętajmy również, aby po takim rozwodzie dowiedzieć się, jak uzyskać alimenty. To oczywiste, że nie chcemy się zajmować takimi sprawami, jeśli wciąż jesteśmy w dużym szoku i nie potrafimy się uspokoić. Jednak po pewnym czasie na pewno oswoimy się z tą nową sytuacją. A wtedy do naszych obowiązków należy to, aby ubiegać się o takie alimenty po rozwodzie.