Bez kategorii

Jak żyć po rozwodzie?

Posted on

Wiele osób nie wyobraża sobie takiej sytuacji, w której ich związek przestałby istnieć. Niestety, nie wszystko da się zaplanować, a życie ma dla nas różne scenariusze. Czasem więc niekoniecznie z naszej winy dochodzi do rozwodu. A wtedy musimy w jakiś sposób poradzić sobie z taką nową dla nas sytuacją. Jak to więc zrobić?

Po pierwsze, postarajmy się na spokojnie podejść do wszystkich spraw, które czekają na nas tuż po rozwodzie. W końcu to oczywiste, że jest to dla nas bolesna i straszna sytuacja. Jednak wciąż wiele osób musi się z nią zmierzyć i wbrew pozorom da się to zrobić. Jeśli więc chcemy spokojnie zacząć nowe życie, pamiętajmy, aby przestać szukać winy. Nie możemy obarczać swojego partnera za wszystko. Przez to na pewno nie poczulibyśmy się lepiej. A niestety, wina najczęściej spada na dwójkę partnerów. Nawet jeśli to nas zdradzono, nie oznacza to, że sami nie jesteśmy bez winy. Jednak pytanie, jak żyć po rozwodzie, na pewno staje się dla nas zagadką. W końcu rozstaniom zawsze towarzyszy ogromny ból i rozpacz. Musimy się z tym pogodzić i przeczekać ten okres. Po pewnym czasie na pewno sami powrócimy do formy.

Pamiętajmy również, że taki rozwód rodziców dla dzieci jest także okropnym ciosem. Dlatego w tej sytuacji musimy w szczególności zadbać o dobre samopoczucie swoich pociech.

Jak zachować się po rozwodzie rodziców

Posted on

Dzieci są bezpośrednio związane z tym, co łączy się z ich rodzicami. Jeśli więc to nasi rodziciele się rozwodzą, musimy przy tym zadbać o własne potrzeby oraz szczęście. A jak to zrobić?

To oczywiste, że dzieci po rozwodzie zaczynają szukać przyczyn rozpadu związku również w sobie. Jednak pamiętajmy, że wina nigdy nie będzie leżeć po naszej stronie. Rozwód jest tylko i wyłącznie decyzją rodziców, na którą sami nie mamy wpływu. Należy więc się z tym niestety pogodzić. Nawet jeśli będziemy wkładać wszelkie starania w to, aby rodzice się zeszli, nie możemy ich do tego nakłaniać i przesadnie namawiać. W końcu każdy związek rozpada się z jakiegoś powodu. A rodzice mogą nam po prostu nie mówić o takich powodach i nie ma w tym nic dziwnego. Skupmy się raczej na tym, jak żyć po rozwodzie swoich rodziców. Jednak nie starajmy się przy tym na siłę zmieniać decyzji swoich rodzicieli. To na pewno nie wpłynęłoby pozytywnie ani na nas, ani na rodziców.

Pamiętajmy również, aby po takim rozwodzie dowiedzieć się, jak uzyskać alimenty. To oczywiste, że nie chcemy się zajmować takimi sprawami, jeśli wciąż jesteśmy w dużym szoku i nie potrafimy się uspokoić. Jednak po pewnym czasie na pewno oswoimy się z tą nową sytuacją. A wtedy do naszych obowiązków należy to, aby ubiegać się o takie alimenty po rozwodzie.