oczyszczalnie biologiczne

Szambo ekologiczne jak zrobić samemu

Na skutek rosnącej pośród społeczeństwa świadomości ekologicznej, coraz więcej ludzi chce posiadać przy swoim domu własną oczyszczalnię ścieków.
oczyszczalnie biologiczne
Dlaczego szambo ekologiczne

Istnieją dwa powody, dla jakich potrzebujemy posiadać oczyszczalnię ekologiczną ścieków. Głównie jest to połączone z jej sporymi zaletami. Następnym z powodów może być fakt, że w pobliżu nie ma kanalizacji.
Kiedy już nastanie decyzja o posiadaniu oczyszczalni ekologicznej ścieków, istnieją dwa rozwiązania, ażeby ten projekt wykonać. Można zadzwonić do firmy, zajmującej się wykonywaniem tego rodzaju zleceń. Można także wybrać nieco ambitniejsze, jednakże nie przesadnie złożone, wyjście i wybudować szambo ekologiczne samemu.

Szambo ekologiczne jak zrobic samemu

W zamiarze utworzenia szamba ekologicznego w sposób właściwy i nie stwarzający zagrożeń dla zdrowia, najlepiej zamontować gotowy zbiornik na zanieczyszczenia. Zbiornik tego typu jest szczelny i również wytrzymały na naciski z zewnątrz.
W gotowym zbiorniku szamba ekologicznego dochodzi do dwuetapowego procesu oczyszczania. Najpierw ścieki zostaną oczyszczone z większych zanieczyszczeń, a później zostaną poddane oczyszczeniu tzw. biologicznemu.
Posiadając szambo ekologiczne, należy pamiętać, żeby nie używać w domu silnych środków czyszczących. Mogą one wyeliminować dobre bakterie, żyjące w szambie.