Okna pcv Poznań

Dominacja okien PCV

Materiał z którego współcześnie zbudowane są okna które mamy w znacznej większości w swoich domach to PCV. Topowe plastiki prawie, że w 100% wyparły już konstrukcje drewniane. Które są niemniej jednak najogromniejsze plusy jakie okna pcv mają nad starymi, słusznymi drewnianymi ramami.
Pierwszą i najistotniejszą właściwością jest odporność na warunki atmosferyczne. Oknom plastikowym niestraszne są deszcz albo śnieg. Plastik wszakże nie spróchnieje. Nie potrzebujemy się troskać o powierzchowność naszych okien po zimie. Farba, która jest na oknach plastikowych nie odłupuje się w ten sposób co na oknach drewnianych, albowiem konstrukcja pod nią jest zachowana. Oczywiście, jeśli zastosujemy farbę do tego nieprzeznaczoną ciężko zapewnić, że okna po roku albo dwóch zostaną w doskonałej kondycji. Jeżeli chodzi o trwałość, nie sposób prócz ram ominąć dodatkowo szyb, które są aktualnie instalowane w oknach. Okna PCV posiadają nierzadko 2 lub 3 szyby ułożone bardzo blisko siebie. By zachować właściwą temperaturę w pomieszczeniu w oknach drewnianych także decydowano się na ten zabieg, jednak przerwy były o wielo większe, a szyby w znacznym stopniu słabsze. Niejednokrotnie można było dojrzeć na nich niepozorne pęknięcia, które po czasie owocowały nieodzownością wymiany szyby.
Jeżeli zastosujemy okna PCV zaoszczędzimy również znacznie na ogrzewaniu. Ten wariant jest o wiele szczelniejszy od okien drewnianych. Nie potrzebujemy wykorzystywać pobocznego uszczelnienia ram, żeby nie czuć hulającego po mieszkaniu wiatru.
Wyłączną ułomnością tych okien jest cena jaką powinno się poświęcić na wymianę. Wymiana okna wiąże się z wymianą ramy, a wielokrotnie także z kuciem w ścianie.